Какво са WordPress плъгини?
Ако някога си искал да направиш свой блог няма как да не си се сблъсквал с WordPress. Популярната платформа, на която се „строят“ огромна част от уебсайтовете днес, първоначално се използва просто за създаване на блогове. С годините тя еволюира, благодарение на потребители си, които не спират да създават плъгини (plugins) и шаблони, за да улеснят и подобрят работата на всички останали. Преди началото на курса WordPress and WooCommerce for Business, реших да те запозная по-отблизо с термина „плъгин“, тъй като ще го срещаш доста често в работата си с WordPress.
Плъгините, казано по най-прост начин, са добавки, които по един или друг начин допълват или променят функционалностите на WordPress. Но какво толкова бихме искали да добавяме? Може да го сравним с нов мобилен телефон. Той идва с фабричните си настройки и приложения, които не са никак лоши, но за да работи точно така, както ние искаме, веднага теглим приложенията, които са най-удобни за нас. WordPress работи по същия начин.
Нека просто влезем в търсачката за плъгини на платформата – имаме избор от над 50 хиляди различни такива. Да речем, че искаш да подобриш онлайн магазина си. В търсачката може просто да напишеш „ecommerce“ и на първо място ще видиш популярния WooCommerce, но за него ще научиш повече в курса. Нека продължим надолу – ще видиш най-различни неща, които можеш да добавиш към уебсайта си – wishlist, форма за регистрация на потребители, имейл редактор, каталог и всичко, което би ти било необходимо, за да обогатиш онлайн магазина си.
Разбира се, плъгините не са само и единствено фокусирани върху онлайн продажбите. Те могат да ти помогнат да следиш статистиките по уебсайта си, да подобриш резултатите си в търсачките, да добавяш елементи, да включиш чат, да защитиш информацията си, да забързаш страницата си или просто да наредиш поредица от снимки по красив начин – зависи какво искаш да постигнеш.
Както при приложенията за телефон, не всички плъгини са полезни и наистина трябва да почетеш малко преди да започнеш да добавяш случайни по уебсайта си. Също така, колкото повече плъгини имаш инсталирани, толкова по-бавно има шанс да зарежда сайта ти, затова трябва да бъдеш много внимателен при подбора и настройките.
В предстоящия курс WordPress and WooCommerce for Business ще разбереш повече за това как точно работи WordPress, как да инсталираш плъгините (никак не е трудно), да оптимизираш скоростта на сайта си, да привличаш трафик и в крайна сметка да използваш WooCommerce и да изградиш свой собствен онлайн магазин. Курсът е подходящ за абсолютно начинаещи и не са ти необходими никакви предишни знания и опит с платформата. Всеки, който желае да надгради знанията си в областта, също е добре дошъл! Обучението стартира на 1 април, запиши се сега!